Oživme zástavky MHD informáciami o nich

Autor: Lukáš Krajčír | 28.3.2014 o 9:25 | (upravené 28.3.2014 o 13:21) Karma článku: 4,40 | Prečítané:  394x

V rámci participatívneho rozpočtu bratislavského Nového Mesta prebehla behom marca prezentácia navrhovaných projektov bežných občnov. Vďaka tomuto projektu sa môže prakticky ktokoľvek aktívne spolupodieľať na verejnom živote v Novom Meste. Viete po kom sa volá zastávka na ktorej ráno nastupujete do práce? Nie? Ľuboš Korenčík prišiel s návrhom umiestniť informačné tabule o názvoch zastávok. Ja tento projekt vítam. Prečo?

Aj v bratislavská MČ Nové Mesto disponuje totiž zastávkami, pomenovaných po významných osobnostiach. Povedzme si úprimne, koľkí z nás by vedeli vôbec povedať kto bol ten, alebo hen ten? Ako historik vítam tento projekt, nakoľko má ambíciu oboznámiť ľudí o významných osobnostiach našich dejín. Som rád, že patrím k neformálnej dobrovoľníckej skupine, ktorá sa bude aktívne spolupodieľať na tomto projekte.

Keď ma s týmto projektom prvý krát oslovil Ľuboš Korenčík, hneď mi prebehli myslou spomienky na ulice Prahy, alebo Martina, kde pod názvom ulice sa môžete aspoň pár vetami oboznámiť o osobnosti, po ktorej je ulica pomenovaná. V Bratislave nám to však chýba. Avšak vďaka participatívnemu rozpočtu každý z nás môže hlasovaním za projekt zmeniť tento stav.

Aby tento projekt bol úspešný, potrebujeme každý hlas. Aj váš. Prosím podporte nás cez hlasovací formulár do piatku 28. 3. 2014.

Bližie info o samotnom projekte nájdete na napíklad tu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?